10 czerwca w mieście Jordanów odbędzie się konferencja pod tytułem: „Bezpieczny samorząd. W kierunku budowania sprawczości i odporności na zjawiska kryzysowe”. Organizatorami tego wydarzenia są: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, Urząd Miasta Jordanowa oraz OEES HUB.
Konferencja „Bezpieczny samorząd. W kierunku budowania sprawczości i odporności na zjawiska kryzysowe” stanowi ważną i aktualną inicjatywę służącą pogłębionej debacie nad bezpieczeństwem Polski w obliczu dynamicznie zmieniających się uwarunkowań geopolitycznych, społecznych i technologicznych.
Współczesne zagrożenia — zarówno militarne, jak i niemilitarne — wymagają kompleksowego podejścia obejmującego bezpieczeństwo państwa, obywateli, infrastruktury krytycznej oraz przestrzeni informacyjnej. Zatroskani o stabilność i bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, których zapewnienie uznajemy za nadrzędną wartość, organizujemy spotkanie przedstawicieli różnych środowisk – administracji publicznej, ekspertów, świata nauki, biznesu oraz organizacji społecznych – w celu wymiany doświadczeń, poglądów i dobrych praktyk.
W ramach wydarzenia odbędą się następujące panele dyskusyjne:
- Odporność terytorialna – rola samorządów w systemie bezpieczeństwa państwa
- Bezpieczeństwo lokalne – od zarządzania kryzysowego po cyberbezpieczeństwo
- Bezpieczeństwo energetyczne – w kierunku budowania odporności i niezależności samorządów





