22 maja br. w Zamku w Korzkwi odbyła się II edycja Konferencji Naukowej „Przyszłość Polskich Metropolii w XXI w. – wyzwania, możliwości, kierunki rozwoju”.
Przy wspólnym stole spotkali się samorządowcy, eksperci, parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji publicznych by dyskutować o metropoliach rozumianych jako przestrzenie codziennej współzależności: transportu, wody, edukacji, planowania, usług publicznych, rozwoju gospodarczego i odpowiedzialności za wspólne zasoby.
W ramach konferencji odbyły się trzy panele dyskusyjne, w których poruszano tematykę współpracy metropolii i otaczających ją gmin w zakresie rozwoju gospodarczego, wspólnego finansowania i zarządzania usługami publicznymi oraz zintegrowanego planowania przestrzennego i funkcjonalnego.
Organizatorzy: Fundacja GAP, OEES Hub Think Tank, Fundacja im. Marszałka Marka Nawary
Partnerzy medialni: Radio Kraków, Dziennik Polski, Strefa Biznesu
